Sikkerhed til søs

Sejlerskolen varmer i disse dage op under en ny sæson på vandet. I den anledning gjorde en instruktør os opmærksomme på at sikkerhedspolitiken vist var røget ud over kanten ved konvertering til det nye hjemmeside-system. Og det var den. Men nu er der her igen, sikkerhedspolitiken. Der er link til den fulde tekst (pdf) fra siden ‘Sikkerhed’, som findes under Sejlerskolen.

Sikkerhed-2

Vi vil gerne benytte lejligheden til at byde nye elever i Sejlerskolen varmt velkommen i Sejlklubben Greve Strand. Vi glæder os til at møde jer på havnen, i Klubhuset og på vandet.

This entry was posted in Sejlerskolen. Bookmark the permalink. Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Kategorier